آراداکس

طراحی و ساخت انواع ماشین آلات صنعتی

دیگ بخار و کاربرد آن در صنایع آرایشی

دیگ بخار و کاربرد آن در صنایع آرایشی | انواع دیگ بخار و بویلر ماشین سازی آراداکس

دیگ بخار و کاربرد آن در صنایع آرایشی

در مطلب قبلی با دیگ بخار و کاربرد های آن در صنایع آشنا شدیم، و در ایم مطلب با دیگ بخار در صنایع آرایشی آشنا می وشیم. دیگ بخار یکی از مهمترین تجهیزات در صنایع آرایشی می باشد که به عنوان تمیز کننده بخار و سیستم گرمایشی دستگاه ها مورد استفاده واقع می شود.

همانطور که میدانید ساخت لوسیون های آرایشی و کرم ها دارای پروسه امولسیون می باشد که در ای پروسه یک ماده امولسیون کننده و یک جزء آب با موم یا چربی مخلوط شده و این ترکیب در داخل یک مخزن اجرا می گردد؛ که در این میان می توان گفت کنترل دقیق و یکنواخت دما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد چرا که برای جلوگیری از سوختن یا سخت شدن ترکیب بایستی دما را تنظیم کرد تا در تمامی بخش ها به صورت مساوی گرما پخش شود بالا بودن دمای گرما سبب سوختن یا آسیب رسیدن به مواد و پایین بودن دما باعث پخته نشدن و به ترکیب مورد نظر نرسیدن خواهد شد.

 

دیگ بخار در فرایند تولید مواد آرایشی و بهداشتی مناسب ترین جایگزین برای گرمایش المنت برقی می باشد که به منظور تامین گرمای غیر مستقیم مورد استفاده واقع می شود. استفاده از دیگهای بخار با گرمای غیر مستقیم بیش از 90 درجه برای تولید لوسیون دست، شامپو و غیره از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. در حالت کلی می توان استفاده از انواع دیگ های بخار در صنایع آرایشی را از مهمترین بخش های این کسب و کار دانست.

استفاده از دیگ بخار در استخراج اسانس های گیاهی

استفاده از دیگ بخار در استخراج اسانس های گیاهی در سال های اخیر بسیار مورد توجه واقع شده است و می توان گفت این محصول از کاربرد بسیار بالایی در ساخت انواع اسانس ها در صنایع عطر سازی، آرایشی و مواد شوینده برخوردار می باشد. البته در نظر داشته باشید که استفاده بیش از حد از دیگ بخار در صنایع آرایشی درست نبوده و حرکت بسیار بخار در داخل آن می تواند مشکلات قابل توجهی در استخراج اسانس های گیاهی داشته باشد و سبب بی کیفیت شدن مواد استخراج شده شود.

روند استفاده از دیگ بخار در این زمینه را می توان به اینگونه بیان کرد: پس از پرشدن ظرفیت دیگ، لوله بخار را به سرد کن متصل کرده و بعد از به کار افتادن مولد بخار و ورود بخار به دیگ، فشار از 0 تا 700 کیلو پاسکال به 10 کیلو پاسکال کاهش خواهد یافت به علاوه در اثر برخورد با اندامهای سرد گیاه، دما نیز تا حدود100 درجه کاهش می یابد؛ که در طول فرایند انجام شده پس از ورود دوره ای بخار به دیگ، استخراج اسانس ها انجام می شود.

دیگ بخار و کاربرد آن در صنایع آرایشی

کاربرد دیگ بخار به عنوان تمیز کننده

دیگ بخار به عنوان تمیز کننده در صنایع آرایشی و تولید مواد آرایشی مورد استفاده واقع می شود همانطور که میدانید تولید مواد شوینده و صابون می تواند محیط کار را کثیف و سطوح را لغزنده کند که در این میان استفاده از دیگ بخار به منظور تمیزکننده عمل کرده و به بهترین شکل ممکن حتی به نقاطی که دسترسی به آن با مدارهای برقی بسیار دشوار می باشد به خوبی عمل کرده و در کمترین مدت زمان و به صورت ایمن به شستشو مکان های مدنظر بپردازد. امروزه استفاده از دستگاه های آب شستشوی سنتی یا آب جت برای تمیز کردن ضایعات جامدی حاصل از تولید لوازم آرایشی و بهداشتی بسیار کاهش یافته و دیگ های بخار جایگزین این دستگاه ها شده است. این دستگاه به منظور تمیز کردن خطوط تولید، تمیز کردن دستگاه های تولید، بهداشت آزمایشگاه ها و از بین بردن زباله ها از کاربرد قابل توجهی برخوردار می باشد. به طور کلی می توان گفت در صنایع تولیدی مواد آرایشی و بهداشتی به منظور تمیز کردن محیط کار و دستگاه ها از دیگ بخار ها با کیفیت و کارایی بالا بهره مند می شوند.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در print
Print
امتیاز شما به این مطلب :
5/5